zvláštní poděkování
Volný.cz

Mozartovy narozeniny živě na ČT art

Kateřina Kněžíková ve Stavovském divadle

autor: Patrik Borecký  

zvětšit obrázek

Výročí narození Wolfganga Amadea Mozarta, které připadá na 27. leden, si připomeneme i v letošním roce. Tradiční slavnostní koncert ve Stavovském divadle bude letos sice kvůli trvajícím vládním nařízením bez účasti diváků, ovšem bude přenášen v přímém přenosu Českou televizí – sledovat ho můžete na ČT art od 20.15 hod.

Na programu koncertu budou například ukázky ze skladatelových oper Idomeneo a Le clemenza di Tito. S Orchestrem Národního divadla program nastuduje německý dirigent Karsten Januschke, těšit se můžete na české i zahraniční sólisty: Michaelu Zajmi, Arnheiður Eiríksdóttir, Kateřinu Kněžíkovou, Alžbětu Poláčkovou, Miloše Horáka a Benjamina Brunse.

Program:

Le clemenza di Tito: *předehra k opeře *Ah perdona al primo affetto (duet Annia a Servilie) *Parto, ma tu, ben mio (árie Sesta) *Deh, conservate, oh Dei (kvintet Vitellie, Servilie, Sesta, Annia, Publia se sborem)

Idomeneo: *baletní hudba z opery, *Se il padre perdei (árie Ilie) *Fuor del mar (árie Idomenea, 12b) *Andrò ramingo e solo (kvartet Ilie, Elektry, Idamanteho a Idomenea) *O voto tremendo! (sbor a Velekněz)

25.1.2021 18:01:52 Redakce | rubrika - Ze zlaté kapličky

Časopis 04 - rubriky

Archiv čísel

reklama

NdB

Časopis 04 - sekce

DIVADLO

Švandovo divadlo uvede online premiéru

Natálie Řehořová a Nataša Bednářová

Co se stane, když se mocná síla klimatické změny střetne s nepružnými osobami z nejvyšší politiky? I o tom vyp celý článek

další články...

HUDBA

Tři Sestry: Sex Drógy Rokenról

Přebal alba

Kapela Tři sestry vydávají nové album! Možná trochu nečekaně, jelikož v tomto čase měly brázdit silnice na pře celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Výtvarné tipy 4. týden

Kladenská industriální architektura

Mizející místa domova: Kladenská industriální architektura
Stalkerovská výprava Ondřeje Vaculíka do kladens celý článek

další články...